Anasayfa / GÜNDEM / 2015 Konut Projelerinin Karnesi!
2015 Konut Projelerinin Karnesi!

2015 Konut Projelerinin Karnesi!

Her karışının değeri gün geçtikçe yukarı tırmanan ve yatırımlık arazi bulmanın gün be gün zorlaştığı İstanbul‘da değerlenen bölgelere sürekli yenileri ekleniyor. Mevcut arazilerin yanı sıra yapılacak yatırımlar ile değerlenecek ya da değerini katlayacak bölgeler İstanbul’u daha da pahalı bir şehir haline getiriyor.

Her metrekaresi giderek altın değerini alan İstanbul’da hem gerçekleşen hem de gerçekleştirilecek yatırımlar, gerek konut gerekse alt ve üst yapı projeleri, merkezi noktaların dışına taşan yoğunluk ve bütün bunların sonucunda inşaat yapacak arsa bulmanın zorlaşması neticesinde inşaat maliyetleri bunlara bağlı olarak hızla yükseliyor. Hal böyle iken yapılan konut projeleri de değerine değer katarak ilerliyor.

ev1

Çok kısa sürelerde bile aralarında bariz farkların meydana geldiği konut fiyatları, projesine, konumuna, kalitesine, donanımına ve inşaat şirketine bağlı faktörler çerçevesinde değişime uğruyor, ancak gerçekten her projede daireler gerçekten hak ettiği fiyatlara satılıyor mu? Hangi projeler bulunduğu bölgenin değerinin üstünde fiyatlara sahip? Hangi projedeki dairelerin fiyatları bulunduğu lokasyonun fiyatları ile aynı düzeyde? Bütün bunları incelemeden önce fikir oluşturması açısından öncelikle bölge-fiyat analizi yapalım:

Hangi Bölgelerin Fiyatları Arttı?

ev2

Emlak Endeksi’ne göre geçtiğimiz yılın aynı döneminde İstanbul’da satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 3.200 TL iken, bir yılda bu fiyat 3.575 TL’ye çıktı. Yıllık artışın yüzde 12 olduğu İstanbul genelinde kiralık evlerde ise metrekare ortalaması 21 TL’ye ulaştı.

2015 yılında İstanbul’da konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe ise yeni konut projesi yoğunluğuyla dikkat çeken Başakşehir oldu. İlçede ortalama metrekare fiyatı bir yılda yüzde 33 artarak 3.378 TL seviyesine ulaştı. Yeni konut projelerinin birbiri ardına geldiği Başakşehir’de metro ile ulaşımın kolaylaşması da bölgenin değerini arttırdı. Arsa stoku ile dikkat çeken bölgede yeni yatırımlar devam ediyor. Aynı zamanda 3. Köprü ve 3. Havalimanı güzergahında olan bölgede fiyatların 2016 yılında da yükselişte olması bekleniyor.

2015’te fiyatların en çok arttığı ikinci ilçe ise Gaziosmanpaşa oldu. Fiyatlar bir yılda tam yüzde 31 oranında artarak 2.527 TL metrekare ortalamasına ulaştı. Ev sahiplerinin yüzünü güldüren üçüncü ilçe ise yüzde 30 artışla Bakırköy. İlçede ortalama metrekare fiyatı 7.889 TL.

Hangi Bölgelerin Fiyatı Daha da Artacak?

ev3

İstanbul’un bir çok ilçesi yüzde 5’ten yüzde 30’un üstüne varan oranlarda değer kazanmaya devam etti. Marmaray’ın açılışı, kentsel dönüşümün hız kazanması ve 3. Köprü gibi etkenler İstanbul’a çeşitli oranlarda değer kazandırdı ve bu artış hızla yükseliyor.

Kemerburgaz-Kağıthane–Seyrantepe: En çok değer kazanan bölgelerden biri olan Kemerburgaz’da 3. Köprü projesinin etkili olduğu belirlenirken, son dönemde yatırımcıların gözdesi Kağıthane – Seyrantepe de değer artışı açısından hızlı bir ivme yakaladı.

ev4

Sancaktepe: Üsküdar-Sancaktepe Metro hattı çalışmasıyla markalı konut geliştiricilerinin tercih ettiği bir bölge haline gelen Sancaktepe’de konutlarda %100’e yakın bir artış gözleniyor. 1.500 TL-2.000/m² dolaylarında olan daire fiyatları şimdilerde 3.000-4.000 TL/m2 birim fiyat aralığında seyrediyor. Metro hattı ile bölgeye ulaşımın destekleniyor olması gibi nedenlerle fiyatlardaki artışın yukarı yönlü seyrini devam ettirmesi bekleniyor.

ev5

Bahçeşehir: Gayrimenkul sektöründeki hareketlenme ile başlayan yüksek konut arzı Bahçeşehir’in devamında yeni konut projelerinin oluşmasını sağladı. Ispartakule adı verilen bölgede TOKİ ve geliştirici firmalannın ortak girişimiyle yeni konut projeleri hayata geçmeye başladı. Türkiye’de ilk düzenli yerleşim ödülünü alan bölgede çevresindeki yeni projelerle birlikte 25 bin konut olduğu tahmin ediliyor.

Tuzla: Marmaray’a entegre edilecek olan Kartal-Kurtköy-Tuzla-Gebze koridorunda önerilen raylı sistem projesiyle Tuzla bölgesi, kara ve deniz ulaşım alternatifleriyle dikkat çeken bölgelerden biri. Bölgeye hem sahil kesiminden hem iç kesimden erişimi güçlendirecek ve hızlandıracak ulaşım projeleri sayesinde bölgesel çaplı teknoloji projelerinin de yer aldığı gelişen bir bölge statüsüne kavuştu.

ev6

Ataşehir: Bölgede yer alan, ulaşım ile desteklenen İstanbul Finans Merkezi projesi, İstanbul ve ülke genelini ilgilendirecek gayrimenkule yönelik değişimleri yaratacağı önemli bir faktör. Buna göre özelikle ofis piyasası anlamında alt bölgelerin oluşturulmasının, bu süreçte gündeme gelebileceği düşünülüyor. Ataşehir, TEM ve D-100’e yakınlığı bakımından merkezi bir lokasyonda olması nedeniyle markalı konut projelerinin tercih ettiği bir ilçe. Ataşehir bölgesinde finans merkezi ile metro bağlantısının tamamlanmasının ardından, bölgenin değerinin daha da artacağı öngörülüyor.

Göztepe: Metro hatlarının yanı sıra Avrasya Tüneli ile merkezi bir transfer noktası haline gelecek olan Göztepe bölgesinde değerlerin daha da artması bekleniyor. Kentsel Dönüşüm ile çehresini değiştiren ve ulaşım olanaklarıyla oldukça tercih edilir bir bölge konumunda olan Göztepe bölgesinde şimdiden %30’a varan bir artış söz konusu olurken, ulaşım altyapısının tamamlanmasıyla her geçen gün değer artacağı düşünülüyor.

ev7

Bu öngörüler akıllara bir soruyu daha getiriyor… Sayısı her geçen yıl daha da katlanan markalı konut projelerinde fiyatlar bu analizlerle ne kadar uyuyor? Bağlı bulunduğu lokasyonun fiyatının çok üzerinde satılan projeler hangileri? Hangi bölgedeki hangi proje makul fiyatlara sahip? Şimdi 2015 yılında satışa çıkarılan yeni projelerden yola çıkarak proje/lokasyon ve fiyat analizimizi paylaşalım…

Dky On Kağıthane

DKY On Kağıthane

DKY İnşaat tarafından Kağıthane’deki 10 dönümlük arazide kentsel dönüşüm projesi olarak yükselen DKY On Kağıthane, 200 milyon TL’lik yatırım bedeli ile hayata geçiyor.

DKY On Kağıthane projesi toplam 205 adet üniteden oluşuyor. Büyüklükleri 57 ile 86 metrekare arasında değişen 1+1,5 ve 2+1,5 tipindeki dairelerin yer aldığı projede teslimler Mart 2018’de başlayacak.

“DKY On” konseptinde “Dünyanın ilk dijital topluluk portalı” ile projede yaşayanlar, ilgi alanlarına göre etkinlikler düzenleyip, sosyal kulüpler oluşturup, sürekli interaktif bir etkileşim halinde olabilecekler. Paylaşım, sosyallik, fonksiyonellik ve teknolojiyi bir araya getirerek, “Hayata Açık” sloganıyla tasarlanan ‘DKY On’ konsepti, dünyada ve Türkiye’de birçok ilki gayrimenkul sektörüne kazandıracak.

Uzmanlara göre, Kağıthane’deki arsa arzının yakın çevresine göre daha uygun fiyatlara sahip olması bölgenin tercih edilmesinde önemli bir etken. Kağıthane bölgesinde arsaların ortalama metrekare satış fiyatları 1.500-2.000 dolar seviyelerinde. Dky On Kağıthane projesinde daire fiyatları ortalama 6 bin lira civarından başlangıç gösteriyor. Değeri giderek katlanarak artan Kağıthane’de konut fiyatlarının konutun konumuna bağlı olarak 4.500 liraya kadar yükseliş gösterdiğini göz önüne alırsak 6 bin liralık metrekare fiyatı makul bir fiyat olarak karşımıza çıkıyor.

Tel: 444 9 359
Web: dkyon.com

Sea Pearl

Sea Pearl

Kuzu Grup, Kat Gayrimenkul’le birlikte Ataköy sahilinde geliştirdiği Sea Pearl projesini 2015 yılında satışa sundu. İstanbul’un en değerli arazilerinden Ataköy sahilinde denize sıfır bir konumda iki etap halinde yükselen Sea Pearl’ün ilk etabı 53 bin 900 metrekare inşaat alanına, 132 bin 955 metrekare satılabilir alana, 6 bin 185 metrekare gölet alanına, 33 bin metrekare de yeşil alan ve yürüyüş yollarına sahip.

20 katlı 4 blokta 631 üniteden meydana gelen ilk etapta, alanları 88 – 398 metrekare arasında değişen 1+1’den 4.5+1’e kadar farklılık gösteren konut tipleri yer alıyor. İnşaat ve satış çalışmaları tüm hızıyla devam eden projede, ilk etap teslimlerinin Temmuz 2017’de yapılması planlanıyor.

Sea Pearl’de her bloğun kullanımına özel 150 – 200 metrekare arasında değişen fitness salonları, yoga salonları, dinlenme alanları ve bunların yanı sıra çocuk oyun alanları, yürüyüş ve koşu yolları, tenis kortu, streetball sahası, yaya yolları, biyolojik gölet, seyir adası, barok tarzı peyzaj alanı yer alıyor.

Arsa sorunun yaşandığı İstanbul’da artık var olan arsa stokları ve fabrika arazileri hemen tüketiliyor. Ataköy-Zeytinburnu hattında da bu tespite uyan bir dönüşüm yaşanıyor. Özellikle son yıllarda yıldızı parlayan bölgelerden olan ve Boğaz’a alternatif olarak gösterilen Ataköy bölgesinde son analizlerle birlikte metrekare fiyatları ortalama 12 bin liralara kadar ulaştı. Sea Pearl projesi ise metrekaresi ortalama 7 bin 200 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulmuş durumda. Sea Pearl projesindeki metrekare fiyatlarını Türk Lirası bazında değerlendirdiğimizde 20 bin lirayı aşan bir tablo ile arada bariz bir fiyat farkının olduğu gerçeği karşımıza çıkıyor.

www.seapearlatakoy.com

444 19 74

5. Levent

beinci-levent-projesi

KiPTAŞ ve Torunlar GYO işbirliği ile hayata geçirilen 5. Levent; şehre yakınlığı, dev ulaşım projelerinin kesişim noktasında bulunan konumu, yeşil alanları, sosyal donatıları ve mimarisi ile İstanbul için örnek bir kentsel dönüşüm projesi olarak ön plana çıkıyor. 1 milyar 800 milyon TL yatırım tutarı ile hayata geçirilen 5. Levent’in 2017’de tamamlanması planlanıyor.

TEM Alibeyköy kavşağında farklı maliklere ait 516 bin metrekare arazi üzerinde yükselen ve büyüklüğü, mimarisi, yeşil ve sosyal alanlarıyla İstanbul için örnek bir proje olması hedeflenen 5. Levent’te, yaklaşık 4.000 konut, zengin sosyal donatı alanlarına sahip üniversite eğitim alanı, 4 bin metrekare cadde konseptinde ticari ünite, 2 okul, 2 cami ve 50 dönümlük bir de koru yer alacak.

Yüzde 50’den fazlası yeşil alana ayrılan mimarisiyle farklılaşan 5. Levent’teki tüm konutlar manzaraya hâkim olacak ve gün ışığından maksimum düzeyde faydalanabilecek. İki mahalleden oluşacak olan 5. Levent’te 1+1 ila 4+1 arasında değişen 50 farklı daire tipi satışa sunuluyor.

Minimum daire fiyatının 550 bin liradan başladığı 5. Levent projesi yakın gelecekte hayata geçirilecek Mecidiyeköy-Mahmutbey, İstinye-Seyrantepe-Akşemsettin, Levent-Sanayi Mahallesi-Akşemsettin, Gayrettepe-3.Havaalanı, Alibeyköy-Eminönü hatlarıyla şehrin her yerine kolaylıkla ve hızla ulaşılabilen, merkezi bir semte dönüşecek. Bu anlamda barındırdığı imkanlar ve taşığı potansiyelleri göz önüne alırsak emsalleri ile benzer bir fiyat skalasına sahip olduğunu söylemek mümkün.

http://www.5levent.com.tr/

0212 600 14 00

Inistanbul (Lokal)

inistanbul2

İş GYO ve Nef ortaklığında İstanbul’un en gözde semtlerinden Topkapı’da hayata geçirilen Inistanbul’un satışa sunulan yeni bloğu olan Inİstanbul Lokal Evlerinde satış süreci devam ediyor. Konutların 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak dizayn edildiği Inİstanbul Lokal projesi lokasyon olarak metrobüs durağına 1 kilometre, Ataköy’e 7 kilometre, TEM Otoyolu’na 7 kilometre, Atatürk Havalimanı’na 10 kilometre, Davutpaşa metro istasyonuna 100 metre, E-5 karayoluna 1 kilometre uzaklıkta konumlandırılmış durumda.

İçerisinde çocuk oyun alanları, mescit, sinema, kapalı otopark, yüzme havuzu, kreş, fitness center, yürüyüş yolları, güvenlik, futbol alanları, asansör, basketbol sahası gibi sosyal olanakları barındıran Inİstanbul Lokal projesinde daire teslimlerinin 2018 yılının Mart ayında gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Inİstanbul Lokal projesinde daire alanları minimum 48 metrekare, maksimum 308 metrekare şeklinde tasarlanmış durumda. Daire fiyatlarının minimum 510 bin liradan başlangıç gösterdiği Inİstanbul Lokal projesi Nef ve İŞ GYO gibi sektörünün lider firmalarının imzalarını taşıması ve de bulunduğu lokasyon itibariyle prestijli bir proje olması açısından fiyat bazında makul bir rakama sahip.

Telefon: 444 72 21
Web : www.inistanbultopkapi.com

Huzurlu Marmara Evleri

huzurlu marmara

Huzurlu İnşaat imzasını taşıyan Huzurlu Marmara Evleri İstanbul Beylikdüzü’nde yer alıyor. 27.000 metrekare arsa, 18.320 bin metrekare inşaat alanı üzerinde yükselen Huzurlu Marmara Evleri projesinde 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri sunuluyor. Huzurlu Marmara Evleri’nde konutların alanları 97 metrekare ile 177 metrekare arasında değişim gösteriyor.

500 konut ve 27 ticari üniteden oluşan projede, 2+1, 3+1 ve 4+1’den oluşan üç tip daire seçeneği yer alıyor. Huzurlu Marmara Evleri Beylikdüzü ödeme planı kapsamında sıfır faizle veya banka kredili ödemeler yapılıyor. Toplam inşaat alanı 18 bin 320 metrekare olan Huzurlu Marmara Evleri projesinde spor alanları, yüzme havuzu, fitnessi sauna gibi imkanların mevcut olduğu Huzurlu Marmara Beylikdüzü’nde daire fiyatları 344 bin liradan başlıyor.

Satış ve kira fiyatlarının İstanbul gayrimenkul piyasası ortalamasının altında seyretmesi Beylikdüzü’nü hem oturum, hem de yatırım merkezi haline getiriyor. Son 4 yıl içinde geniş yaşam alanları ve sosyal imkanlara sahip nitelikli ve markalı konut projelerin hızla arttığı ilçede, ortalama konut fiyatları 1.800 TL/m2 ile 3.800 TL/m2 arasında değişiyor. Bu bağlamda metrekaresi 3 bin lira dolayında seyreden Huzurlu Marmara Evleri projesinde fiyatların makul tutulduğunu söylemek mümkün.

Telefon: 444 4 136
Web: http://huzurlumarmara.com/

Asmalı Hayat

2015 Konut Projelerinin Karnesi!

Bahçeli ev konusunda akla ilk gelen isimlerden biri olan Dekar Yapı’nın yeni projesi Dekar Asmalı Hayat Beylikdüzü’nde yükseliyor. Bahçeli bir yaşamla, deniz manzarasını buluşturan Dekar Asmalı Hayat projesi, 78 bin metrekarelik alan üzerinde yepyeni bir yaşam sunuyor. Yatırım miktarı 150 milyon TL olan, 244 bahçeli evden oluşan projede satışlar devam ediyor.

78 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen Dekar Asmalı Hayat, deniz manzarası ile bahçeli ev konseptini birlikte sunuyor. 3+1, 4+1 ve 5+1 evlerden oluşan 7 tip konut ve ticari ünitelere sahip Dekar Asmalı Hayat’ta her türlü ihtiyaca göre bir bahçeli ev bulunuyor. Toplamda 244 bahçeli evden oluşan Dekar Asmalı Hayat projesinde her evin 30 ile 250 metrekare arasında değişen bahçeleri bulunuyor.

Projede tek kat ya da dubleks olarak brüt 149 ile 361 metrekare aralığında tasarlanan bahçeli evlerin metrekare fiyatları ilk satışta 3.900 TL’den başlangıç gösterirken şu an 5 bin lirayı aşmış durumda. Projede minimum fiyat şu an 149,40 metrekare 3+1 dubleksler için 821 bin 120 TL – 836 bin 290 TL aralığında değişim gösteriyor. Bu da metrekare birim fiyatının ortalama 5 bin 500 lira civarında olması anlamına geliyor. Beylikdüzü bölgesinde metrekare birim fiyatlarının 1.800 TL/m2 ile 3.800 TL/m2 arasında olduğunu göz önüne alırsak projede yüksek fiyatlandırma söz konusu.

Telefon: 0212 875 05 01
Web: www.asmalihayat.com

Therra Park

therra2

Boğazın incisi Tarabya’da hayata geçirilen Therra Park Tarabya projesinde satışlar başladı. 16 bin metrekarelik bir alanda yükselecek ve toplamda 49 konuttan oluşacak Therra Park Tarabya projesi 8 bin 500 metrekarelik yeşil alana sahip olacak.

İstanbul Boğazı Avrupa yakasında deniz kenarındaki niş restoranları, marinası ve yürüme yolları ile ünlü Tarabya’da konforuyla eşsiz, kentli ve kozmopolit bir yaşam başlıyor. Estetiği lüks ile buluşturacak mimarisi ve Gök-an İnşaat imzasıyla hayata geçirilecek Therra Park Tarabya projesi her biri 4 dubleksten oluşan 12 blok ve 1 adet müstakil villa ile herkesin hayal ettiği kusursuz bir yaşama açılan kapının anahtarını sunuyor.

12 blok ve 1 adet müstakil villa olarak hayata geçirilecek olan projede konut sahipleri şehirden uzaklaşmadan, şehir yorgunluğundan kaçma fırsatı bulacaklar. Therra Park Tarabya projesinin Kasım 2016 tarihinde teslim edilmesi planlanıyor. Therra Park Tarabya projesinde satılık ev fiyatları 1,6 milyon dolardan başlıyor, 2,7 milyon dolara kadar ulaşıyor. Bulunduğu lokasyon itibariyle projenin konumu ve lüks algısı kapsamında fiyatlandırmanın normal seviyede olduğunu söyleyebiliriz.

Telefon: 0212 299 22 60
Web: www.therrapark.com

Pırlanta Göztepe

pırlanta2

Pırlanta Göztepe projesi, 8 bin 774 metrekare arsa alanına, 93 bin 678 metrekare inşaat alanına sahip ve 20, 22, 24 katlı 3 bloktan oluşuyor. 95 bin metrekare alana sahip Pırlanta Göztepe’de 1+1’den 5+1’e kadar, brüt 66 – 290 metrekare arasında 446 konut bulunuyor. Ayrıca 34 mağazalık modern bir çarşı, geniş yeşil alanlar ve 750 araçlık kapalı otopark alanı da yine projede yer alıyor. Sosyal yaşam alanlarının özenle tasarlandığı proje, açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, fitness center, sauna, yürüyüş parkurları, kafe ve restoranlardan oluşan geniş bir yaşam alanı sunuyor.

Pırlanta Göztepe’nin en önemli özelliklerinden biri ise, yıllardır özlenen bir balkon keyfini de yeniden sunması. Proje; her daireyi tamamen saran balkonları ve ferah kat bahçeleri ile de diğer projelerden ayrılıyor. Bunun yanı sıra Pırlanta Göztepe, daire içlerinde kullanılan malzemenin kalitesiyle de dikkat çekiyor. Parkeden, mutfak ekipmanına, banyodan portmantoya kadar kullanılan her ürün, özenle seçilmiş ve birinci sınıf kalitesiyle öne çıkıyor.

Tasarımı Çamoğlu Mimarlık’a ait Pırlanta Göztepe Projesi, Okan Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ile çevrili bir konumda. Bağdat Caddesi, minibüs caddesi, metrobüs, Ünalan Metro Durağı, Göztepe Metro Durağı, Kadıköy Vapur İskeleleri, Kadıköy Metro Durağı, Marmaray, Şükrü Saraçoğlu Stadı, Pırlanta Göztepe’den dakikalar içinde ulaşılabilen yerler arasında bulunuyor. Daire satış fiyatlarının 540 bin TL’den başladığı Pırlanta Göztepe projesinin konumu dahilinde, bölgedeki fiyatları baz aldığımızda fiyatlandırmanın makul seviyede tutulduğunu görüyoruz.

Telefon: 0216 505 04 34
http://pirlantagoztepe.com/

Elysium Soul

elysiumsoulbeyoglu

Türkiye’nin önde gelen inşaat markalarından Ofton inşaat, sahip olduğu tarihsel ve kültürel birikimiyle İstanbul’un ruhunu yansıtan Beyoğlu’nda temelini attığı Elysium Soul Beyoğlu projesini satışa sundu. İstanbul’un en eski üç ilçesi; Beyoğlu, Şişli ve Beşiktaş’ın yanı başında, eski İstanbul’un ruhunu taşıyan ve yeni yatırımlarla birlikte kültür-sanatın merkezi olacak bir lokasyonda konumlanan Elysium Soul Beyoğlu’nda toplam 225 bağımsız birim yer alacak. 4 adet de ticari birimin bulunduğu proje 90 milyon TL yatırımla inşa edilecek.

Konum olarak İstanbul Beyoğlu’nda inşa edilen Elysium Soul Beyoğlu projesinde dairelerin alanları 37 metrekareden başlangıç gösteriyor. İnşaat alanı 30 bin 484 metrekare olarak belirlenen Elysium Soul Beyoğlu’nda teslimlerin Eylül 2017’de gerçekleşmesi öngörülüyor.

Toplam 6 bin 610 metrekare alan üzerine inşa edilen Elysium Soul Beyoğlu, 20 ay sonra sakinlerine teslim edilecek. Yatırım maliyeti 80 – 90 milyon TL olarak gerçekleşecek olan proje bünyesindeki bağımsız birimlerin fiyatları minimum 523 bin TL’den başlangıç gösteriyor. İstanbul’un en değerli lokasyonlarından Beyoğlunda olduğunu baz alırsak, butik bir tasarıma sahip olan projenin fiyat bazında ortalama düzeyde olduğunu söylemek mümkün.

http://www.elysiumsoulbeyoglu.com/
444 53 50

Velvet Towers

Velvet Towers 1

Anadolu Yakası’nın kalbi Kadıköy’de Palma D’oro May İnşaat tarafından hayata geçirilen Velvet Towers 385 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.Şubat 2016’da yapımına başlanacak olan ultra lüks projenin 2018’de sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.

250 milyon TL yatırım değeri ile hayata geçirilen Velvet Towers; daha önce Taşdelen Palma D’oro May, Ümraniye’de Ekşioğlu Evrensel 1 Sitesi ve Evrensel 2 Sitesi Paradice City, Ataşehir’de La maison sitesi gibi projelere imza atan Ekşioğlu Evrensel Grup (EEG) bünyesinde faaliyet gösteren Palma D’oro May inşaat tarafından inşaa ediliyor. 26 katlı 3 bloktan meydana gelen projede toplam 1250 konut yer alıyor. Omega Mimarlık tarafından yürütülen Velvet Towers’da, 24 bin 120 metrekare arsada, planlanan inşaat emsali 145 bin metrekare olup projenin yüzde 75’i sosyal alan ve donatılar olarak bırakılmıştır.

Kentsel dönüşüm projesi olması açısından yüzde 1’lik KDV oranı ile dikkat çeken Velvet Towers’da 1+0’lar 40 metrekare, 1+1’ler 60 ve 65 metrekare, 2+1’ler 80 ve 90 metrekare, 3+1’ler 115 ve 135 metrekareden meydana geliyor. Projede bunlara ek olarak 12 adet de 430 metrekare büyüklüğünde penthouse yer alıyor.

A plus ultra lüks bir proje olarak tasarlanan Velvet Towers projesinde daire fiyatları 385 bin TL’den başlıyor. Projenin konumu ve prestijini göz önüne aldığımızda fiyatların makul olduğu sonucuna ulaşabiliriz.

http://www.velvettowers.com/
444 0 292

DKY Kartal

DKY KARTAL GECE

DKY İnşaat, Anadolu yakasının yükselen değeri Kartal’da, içerisinde konut, ofis, alışveriş alanları bulunan bölgenin en prestijli projelerinden DKY Kartal’ı 220 milyon dolar yatırım ile 21 bin 600 metrekare arazi üzerine inşa edecek.

DKY Kartal projesinin tamamında Adalar manzarası sunan balkonlu, 2+1,5, 3+1,5, 4+1,5, 5+1,5’lerden oluşan 331 konut bulunuyor. 5 ila 7 metrekare büyüklüğündeki açılıp kapanabilen balkonlar, İstanbul’a balkon keyfini geri getirirken salonlara ekstra alan sağlıyor. Konut ve ofislerin yanı sıra Metro Cash & Carry’nin de yer alacağı DKY Kartal, sakinlerine birçok avantajı da beraberinde sunuyor.

DKY Kartal projesinin sektöre getireceği yenilikler arasında 1 yerine ‘1,5 salon’ kavramı en başta yer alıyor. Projede tüm dairelerde salonlara ilave 5-7 metrekare büyüklüğünde kullanım alanı kazandıracak balkonlar İstanbul’da özlenen balkon keyfini geri getiriyor. Dairelerin balkonları yazın açılıp kışın ise kapanarak, yeni nesil ev anlayışlı fonksiyonel ev modellerini Kartal’a taşıyor. DKY Kartal Konutları’nın alanları 98.19 ile 200.87 metrekare arasında değişiyor. Projede yüzde 10 peşinatta kalan bedel için taksit ödemeleri 2017 yılı Ocak ayında başlıyor.

DKY Kartal Evleri deniz otobüsü iskelesi ve sahil yoluna 9 kilometre, FSM Köprüsü’ne 25 dakika, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 19 kilometre, Boğaziçi Köprüsü’ne 22 dakika uzaklıkta yer alıyor.

Son yıllardaki kentsel dönüşüm projeleri, yenilenen sanayi arazileri, Anadolu Yakası Adalet Sarayı ve Kadıköy-Kartal metro hattının hizmete açılmasının Kartal’ın değerini artırdı. Metronun ilçeye gelmesinden ve Adliye Sarayı’nın açılmasından önce 2011 yılında D-100 Karayolu ile Tem Otoyolu arasında daire birim metrekare fiyatlarının 1.500-TL/m2 ile 4.450.-TL/m2 arasında değişirken, günümüzde bu fiyatların 3.000.-TL/m2 – 6.800.-TL/m2 seviyelerine ulaştığı görülüyor. Bu bağlamda minimum metrekare birim fiyatının 6-7 bin lira aralığında seyrettiği DKY Kartal projesinde fiyatlama konusunda normal bir uygulama görülüyor.

Telefon: (0216) 517 9 517
Web: www.dkyinsaat.com

Emlakguncel.com

İlginizi Çekebilir

KONUTTA “TRANSFORMASYON” DÖNEMİ

KONUTTA “TRANSFORMASYON” DÖNEMİ

Son 10 yılda özellikle gecekonduların kentsel dönüşümü ile atağa geçen inşaat sektörünün, bundan sonraki aşaması …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir