Anasayfa / GÜNDEM / 3 Milyon Dolarlık Yeraltı Evleri Yok Sattı
3 Milyon Dolarlık Yeraltı Evleri Yok Sattı

3 Milyon Dolarlık Yeraltı Evleri Yok Sattı

Silodaki yüzme havuzlu, büyük ekran televizyonlu, yapay pencereli dayalı döşeli daireler 3 milyon dolara alıcı buldu. Silonun ortak kullanım alanında spor salonu, sağlık merkezi, sinema ve kütüphane de var.

ABD’nin Kansas Eyaleti’nde boşaltılan bir nükleer füze silosu, konut olarak kullanılmak üzere satışa çıkar çıkmaz tükendi.

Silodaki yüzme havuzlu, büyük ekran televizyonlu, yapay pencereli dayalı döşeli daireler 3 milyon dolara alıcı buldu. Silonun ortak kullanım alanında spor salonu, sağlık merkezi, sinema ve kütüphane de var. Hatta silonun sakinleri yeraltı sulu ve kuru organik tarım bile yapabilecek. 60 metre derinliğindeki silonun 3 metre kalınlığındaki beton duvarları nükleer savaş, “olası zombi istilası” ya da diğer büyük felaketlere karşı koruma sağlıyor.

Evlere talep çok olunca, yeni yeraltı apartmanları yapılmaya başlandı. İkinci etap kıyamet evleri 2016 yılında tamamlanacak. ABD füze silolarını kıtalararası balistik füzelerini fırlatmak için kullanıyordu. Rusya ile varılan anlaşma gereği ABD, bu silolardan bazılarını devre dışı bırakmıştı.

HaberTürk

İlginizi Çekebilir

ABD'de Yeni Konut Satışları Zirveye Çıktı

ABD’de Yeni Konut Satışları Zirveye Çıktı

ABD’de birinci el konut satışları, şubatta, aylık yüzde 6,1 artışla beklentiyi aşarak 7 ayın zirvesine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir