Anasayfa / GÜNDEM / Ankara’nın Yükselen Yıldızları: Akyurt ve Gaziosmanpaşa
Ankara'nın Yükselen Yıldızları: Akyurt ve Gaziosmanpaşa

Ankara’nın Yükselen Yıldızları: Akyurt ve Gaziosmanpaşa

Türkiye’nin başkenti Ankara, özellikle son yıllarda yapılan yatırımlarla ve inşaat projelerinin bir bir yükseldiği, yatırımcıya yüksek prim vaat eden ve yıldızı hızla parlayan şehirlerimizin başında geliyor. Hızla gelişen ve yenilenen Ankara, ülke çapında daha da değerleniyor. İstanbul’un sıkışıklığının aksine, Ankara’nın daha bakir yerleşim yerleri sunuyor oluşu kentin ivmesini hızla yükseltiyor. Son 2-3 yıldan beri inşa edilen konut ve iş merkezi projeleriyle dev bir şantiye görünümü alan Başkent Ankara’da çok sayıda proje yükselerek bölgenin değerini gün geçtikçe artırıyor.

Geleneksel konut algısı değişen Ankara’nın neredeyse her bölgesinde yüksek katlı, sosyal donatı alanlarına sahip, kalite standartları üst seviyede konut projesi inşaatına rastlamak mümkün. Alıcının konuttan beklentisini güncelleyen konut projeleri, görünümü modernleşen kentte yeni yerleşim yerlerinin de ortaya çıkmasını sağladı. Özellikle yeni yerleşim yerlerinde hayata geçirilen projelerde yaşamın başlaması ise Ankara’nın taşını toprağını altın yapacağa benziyor. ‘Eski Ankara’ olarak bilinen Çankaya ve Oran’ın, yanında Ankara’daki Akyurt ve Çeliktepe gibi bölgeleri de hızla değer kazanarak ve hem şirketler hem de yatırımcılar için cazibe merkezi haline geliyor.

Son yıllarda sayıları hızla artan ve A+ inşaat kalitesinde marka projelerin ağırlıkta olduğu inşaat yatırımları ile ciddi bir kalkınma sürecinde olan Ankara’da Akyurt ve Gaziosmanpaşa bölgeleri de yüksek kalitede inşaat malzemesi ile üretilmiş modern, çoğunlukla geniş sosyal merkezlere ve yeşil alanlara sahip konut projeleri ile ön plana çıktılar. Şimdi bu bölgelere bir göz atalım…

Ankara’nın yükselen değeri: Akyurt

Eski ismi Ravlı olan ve Ankara’nın değeri hızla yükselen ilçelerinden biri olan Akyurt, kuzeyinde Çubuk, doğusunda Kalecik, batısında Pursaklar Güneybatısında Elmadağ ilçeleri ile komşu konumunda. 390 kadar sanayi kuruluşunun yer aldığı bölgede yaklaşık 30 bin kişi yaşıyor. Aynı zamanda Gazi Üniversitesi kampüsünün de yer aldığı Akyurt bölgesi yatırım değeri her geçen gün artan, konut almak isteyen herkesin değerlendirmek isteyeceği bir bölge haline geliyor. Hızla yapılan alt yapı yatırımları, ulaşım aksanının genişlemesi ve merkezden başlayıp giderek yayılan şehirleşme çalışmaları ile Akyurt yakın bir gelecekte Ankara’nın gözdesi olmaya aday. Peki Ankara Akyurt bölgesinde hangi projeler yer alıyor?

ANKARA AKYURT KONUT PROJELERİ

Natura City

Natura Gayrimenkul tarafından Ankara Akyurt bölgesinde hayata geçirilen Natura City projesi Ankara’ya yeni bir renk katmaya hazırlanıyor. Proje bünyesinde yer alan okulu, oteli, çarşısı, rezidansları, villaları, sineması, kafeleri, restoranları, kültürel etkinlikleri ve iş merkezleriyle bölgeye yeni bir yaşam getiriyor.

d1

Birçok konut tipinin yer alacağı Natura City Ankara’da, Mandalina bahçeleri ve üzüm bağlarının içinde yer alan daireler, bağımsız yaşam sunan lüks villalar ve rezidanslar her ihtiyaca hitap ediyor. Size özel spa/wellness merkezi ve otoparklarla bir şehirden beklediğiniz her şeyin yer aldığı projede, kapalı havuzdan son model ekipmanlarla dolu spor merkezine kadar birçok alternatif bulunuyor.

d2

Natura City’deki restoran, kafe ve alışveriş caddesi, açık-kapalı yüzme havuzu, barbekü alanları ve daha birçok seçenekle daire sahiplerinin her anı renkli geçecek. Ankara’yı, Ankara’dan kopmadan yaşamak isteyenler için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş bir proje olan, ferah 1.500 daireye, 25 lüks villaya, şık rezidanslara sahip Doğa City; otel, kolej, alışveriş caddesi, havuz ve fitness salonuyla Ankara’nın yeni merkezi olacak. Üstelik yeşilin her tonunu barındıran çok özel peyzaj mimarisiyle de Ankaralıların yeşile olan özlemini karşılayacak.

d3

Ankara Esenboğa Havalimanı’na 5 km uzaklıkta bulunan Natura City; Ankara Uluslararası Fuar Alanı ile Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin ortasında bulunuyor. Ayrıca civarında Otonomi, Man, Ülker ve Aselsan gibi şirketlerin bulunduğu değerli bir noktada yükseliyor.

d4

http://www.naturacity.com.tr/

Tel:0216 5042690-84-61


Şahinbey Elit Konutları

1

Öz Şahin İnşaat tarafından hayata geçirilen Şahinbey Elit Konutları Ankara’nın Akyurt Bölgesinde yükseliyor.

2

İnşaat alanı 4 bin metrekareye ulaşan Şahinbey Elit Konutları tek blok halinde tasarlanmış durumda. İçerisinde 40 adet dairenin yer aldığı proje tamamlandı ve oturuma hazır.

2.2

http://www.ozsahinyapi.com/
0 312 339 63 32

Otonomi

o1

Otomobil alışveriş algısını yaşam donatılarıyla güçlendiren Avrupa’nın ilk ve en özel yapılanması olarak hayata geçirilen Otonomi projesi Ankara Akyurt’ta yükseliyor. Sağlayacağı iş gücü, oluşturacağı sinerji, ekonomiye katacağı katma değer ile yükselen yatırım ve güvenli ticaretin merkezi olan Otonomi, Ankara Esenboğa Havalimanı’na 3 km. mesafede, Özal Bulvarı üzerinde yer alıyor.

o2

Metro hattına entegre konumu, Ankara Fuar Alanı olarak geliştirilecek Özel Proje Alanı (ÖPA) ile çevrelenmiş oluşu ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Kampüsü’ne yakınlığı ile göz dolduran Otonomi projesi özel konsept alışveriş köyü, restaurant ve kafeteryaları, banka şubeleri, oteli, yeşil alanları, camisi, akaryakıt istasyonu gibi bir şehrin minyatür özetini yansıtan donatıları ile yaşam merkezi haline gelecek.

o3

http://otonomi.com.tr/

0 312 398 20 20

Ankara’nın gözdesi: Gaziosmanpaşa

Ankara’nın en gözde bölgesi olan Çankaya’nın içerisinde yer alan Gaziosmanpaşa bölgesi oturum ya da yatırım amaçlı konut almak isteyenlerin her tüketicinin dikkatini çekecek özelliklere sahip. Yıllar boyunca lüks kafe ve restoranlarıyla Ankara’nın en canlı bölgelerinden birisi olma özelliğini koruyan Gaziosmanpaşa, hızla yükselen konut projeleri, yaşam alanları, şirket ve ofis binaları ile değerine değer katmaya devam ediyor.

Gaziosmanpaşa Ankara’nın merkezine de yakın olduğu için yaşam alanı olarak oldukça tercih ediliyor. Her zaman elit olma özelliğini korumuş olan Gaziosmanpaşa’da yaşamak 80’li yıllarda daha bir ayrıcalıklı iken, günümüzde projelerin birbiri ardına yükseldiği bölgede yaşanan arsa sıkıntısı nedeniyle yerleşim Ümitköy ve Gölbaşı civarına doğru kayma gösteriyor. Gaziosmanpaşa bölgesindeki konut projelerini inceleyecek olursak;

ANKARA GAZİOSMANPAŞA KONUT PROJELERİ

Mesa Koza 66

Ankara'nın Yükselen Yıldızları: Akyurt ve Gaziosmanpaşa

MESA, Ankara’daki yeni projesi Mesa Koza 66 ile yaşam standartlarını daha da yükseltiyor. Mesa Koza 66, büyükelçiliklerin ve uluslararası kuruluşların yoğun olarak tercih ettiği Gaziosmanpaşa’da, şehrin tüm kilit noktalarına dakikalar içinde ulaşılabilen bir konumda yer alıyor.

Toplam 8.766 metrekarelik bir arazi üzerinde yükselen Mesa Koza 66, nitelikli bir yaşam alanı oluşturma hedefiyle toplam 49.756 m2 inşaat alanında hayata geçiyor.

m2

Zemin+ 35 katlı kule blok ve zemin+8 katlı yatay blok olmak üzere toplam iki bloktan oluşan Mesa Koza 66, iki farklı alternatif yaşam biçimini bir arada sunuyor. Mesa Koza 66, “Kule”de 156 ve “Yatay Blok”ta ise 50 daire olmak üzere, çeşitli tip ve büyüklüklerdeki toplam 206 konut seçeneği ile tüm ihtiyaçlara yanıt veriyor.

m4

Kule ve Yatay bloklardaki dairelerin farklı büyüklük ve konseptlerde tasarlandığı Mesa Koza 66; kişilere, ‘sunulanlarla yetinmek’ yerine ‘kendi yaşam tarzına ve tercihlerine göre seçim yapma’ olanağı sunuyor.

Mesa Koza 66’da yatay ve dikey konut blokları, dışarıda güçlü peyzajı ve doğal bitkiler ile süslenmiş bir avlu; içeride ise kapalı yüzme havuzu ve fitness salonu birleştiriyor. Sadece site sakinlerinin kullanımına açık olacak bu tesisler, aynı zamanda konfor ve prestij odağında kurgulanan bu seçkin yaşam kompleksinin kalbini de oluşturuyor.

m3

http://mesakoza66.com/

0312 436 85 85


Pylon Residence

p1

Yontaş İnşaat tarafından Ankara’nın kaliteli ve seçkin muhitlerinden Çankaya G.O.P.’ta konumlandırılan Pylon Residence, farklı mimarisiyle dikkat çekiyor. Pylon Residence 6 bin 600 metrekare arsa üzerinde inşa edilen ve içerisinde 83 daire bulunan proje 33 katlı tek kule şeklinde tasarlandı. 129 metrekareden başlayan ve 518 metrekareye kadar yükselen dairelerin bulunduğu Pylon Residence’ta 165 metrekare 1+1’ler, 129 metrekare 2+1’ler, 203 ila 249 metrekare 4+1’ler, 518 metrekare 6+1’ler yer alıyor.

p2

Pylon Rezidans projesi kapsamında fitness center, sauna, residence hizmetleri, otopark, güvenlik, restoran, vitamin bar, yüzme havuzu gibi seçenekler sunuluyor. “Akıllı bina” sistemi uygulanan Pylon Residence’ta yangın, gaz ve hırsız alarm sistemleri ve monitörle 7/24 izlenen özel güvenlik hizmetinin yanı sıra dairenizde TV’den de size özel kontrol imkânı da mevcut.

p3

Yüzde 25 peşinat verip kalan bölümün 24 ayda sıfır faizle kapatıldığı Pylon Residence projesinde satılık konutların fiyatları 650 bin liradan başlıyor.

p4

Web: http://www.pylon.com.tr/

Telefon: 0312 446 76 36

Ankarama Residence

a2

Tesan İnşaat tarafından Gaziosmanpaşa-Kırkkonaklar’da yükselen Ankarama, şehrin en seçkin çekim merkezleriyle sunduğu imkanlara yakın, ancak şehrin olumsuzluklarından yalıtılmış bir konuma sahip. Ankara’ya farklı bir yaşam konsepti getiren Ankarama, alışveriş merkanları ve sosyal tesisleriyle birlikte kompakt bir proje kimliği sunuyor.

a1

İşlevsel tasarımı, esnek kat planları ve özel mimarisiyle esnek yaşam alanları sunan Ankarama’daki butik konutlarda yalnız yaşayanlardan geniş ailelere kadar herkes için mutlaka bir seçenek var. 2+1, 3+1, 4+1, 5+1, 6+1 dubleks ve bahçeli konutlar, 80-400 m2 aralığında farklı alternatifler sunuyor.

a3

http://www.ankarama.com.tr/
0312 466 11 71

Emlakguncel.com

İlginizi Çekebilir

Uptown İncek Konutları'nda "şehir İçinde şehir"

Uptown İncek Konutları’nda “şehir İçinde şehir”

Ankara’nın İncek bölgesinde yaşamın başladığı UPTOWN İncek konut projesi, sosyal donatı alanları ile tatili bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir