Anasayfa / GÜNDEM / Bakandan Belediyelere Hibe Sözü !!!
Bakandan Belediyelere Hibe Sözü !!!

Bakandan Belediyelere Hibe Sözü !!!

 

“Yaşanılabilir Estetik Şehirler Konulu” AK Parti 4. Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar “Türkiye’de 100’e yakın belediyemiz destan yazacak şekilde kentsel dönüşüm yapmakta ve şehirlerini marka şehre dönüştürmek için çok önemli adımlar atmaktadır. Ama bu yetmez. Tüm belediyelerden aynı hassasiyeti bekliyoruz. Biz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak bundan böyle çevreye duyarlı proje getiren belediyelerimize daha fazla hibe yapacağız, daha fazla destekleyeceğiz” dedi.

Açıklamasına “Türkiye’nin konut ve inşaat sektörü planlı kentleşme ve konut üretiminde çok ciddi tecrübe ve çok ciddi derinlik kazandı. Ülkemizin 24 bin 500 kilo metrelik fay hattı üzerinde olduğu çok nettir. Bu fay hattı üzerinde bulunan binalarımızdan 6,5 milyon birim konutun değişmesinin şart olduğu ortadadır. Gerek Bingöl depremi, gerek Sivrihisar depremi, gerek Elâzığ depremi ve gerekse de en son yaşadığımız Van depreminin bizlere yaşattığı travmalar, Türkiye’de kentsel dönüşümün ne kadar zorunlu olduğunu bir kez daha göstermektedir” dedi.

25 Bölge Riskli Alan
Bakanlık tarafından 25 bölgenin riskli alan ilan edildiğini hatırlatan Bayraktar, 40’ın üzerinde kentsel dönüşüm alanı tespiti yapıldığını ve bugüne kadar Türkiye’de yaklaşık 300 bin birim konutun riskli ilan edildiğini söyledi.

 

İlginizi Çekebilir

Sultangazi'de 3 Üniversite İnşaatı Birden!

Sultangazi’de 3 Üniversite İnşaatı Birden!

İstanbul’da Sultangazi Belediyesi eğitime yönelik yatırımlarını yeni üniversitelere yapıyor. Sultangazi Belediyesi tarafından yapımına başlanan Sosyal …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir