Anasayfa / GÜNDEM / DemirDöküm’den “Açık Fabrika, Şeffaf Üretim”
DemirDöküm'den "Açık Fabrika, Şeffaf Üretim"

DemirDöküm’den “Açık Fabrika, Şeffaf Üretim”

İklimlendirme sektörünün öncü markalarından DemirDöküm, fabrika kapılarını yabancı müşterilerine açtı. ‘Açık Fabrika, Şeffaf Üretim’ projesi ile 6 ayda 45 yabancı müşterisini ağırlayan DemirDöküm, Ar-Ge, tasarım, üretim hattı, Endüstri 4.0 çözümleri, kalite ve çevre politikaları ile tam not aldı. Proje kapsamında siparişlerini yüzde 26 artıran DemirDöküm, yıl sonuna kadar 100’e yakın müşterisini fabrikasında ağırlayacak.

Bozüyük fabrikasından dünyanın 50 ülkesine iklimlendirme sektörünün en yenilikçi ürünlerini ihraç eden DemirDöküm, Ar-Ge kabiliyeti, üretim tekniği, yetişmiş insan gücü ile yabancılardan tam not aldı. 267 bin m2 açık, 65 bin m2 kapalı alana yayılan Bozüyük tesislerinin kapısını “Açık fabrika, şeffaf üretim” projesi ile yabancı alım heyetine açan DemirDöküm, 4 günlük program kapsamında müşterilerini büyüledi.

Son 2 yıldır ihracattaki başarılı çıkışı daha yukarıya taşımak için hayata geçen proje ile ülkelerinde DemirDöküm markalı ürün satacak müşterileri için üretim üssünün kapılarını açtıklarını belirten DemirDöküm Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Ertuna, “Kısa süre önce hayata geçirdiğimiz fabrika gezi programı büyük ilgi gördü. Şimdiye kadar yurtdışından 45 müşterimizi ağırladık. Şirket sahipleri, yöneticileri, bayi, alt bayi, servis, usta ve tesisatçıların yer aldığı fabrika gezisinde DemirDöküm’ün, bu alandaki çalışmalarını, yatırımını, kullandığı teknolojiyi, üretim tekniğini, nitelikli insan gücünü görme fırsatı yakaladı. Baştan sona müşterilerine satacakları ürünün üretim hikayesine tanık olan ziyaretçiler satışını, tesisatını yaptığı ürün için daha fazla sorumluluk duymaya başladı” dedi.

Program kapsamında yurtdışı heyetine üretimin yanı sıra stok, sevkiyat, kalite, satış sonrası hizmetler alanında yapılan çalışmaların aktarıldığına de değinen Erdem Ertuna şunları kaydetti;
“7 gün, 24 saat çalışan üretim hatları, kalite standartları, üretimi biten ürünlerin testleri ve tüketiciye ulaşana kadarki süreci müşterilerimize deneyimletmemizin olumlu sonuçları oldu. Mısır, Irak, Afganistan ve Yunanistan’dan gelen müşterilerimizin siparişlerinde yüzde 26 artış oldu. Proje kapsamında yıl sonuna kadar İran, Ürdün, Türkmenistan, Ukrayna, Gürcistan ve Belçika’daki 100’e yakın müşterilerimiz için de Bozüyük programı yapacağız. Kalite DNA’sında olan DemirDöküm ürünlerini yeni pazarlara açmak için de yoğun olarak çalışıyoruz. Yeni odağımız olan Latin Amerika pazarında önemli hedeflerimiz var. Radyatörden şofbene, panel radyatörden kombiye kadar Türkiye’de ve dünyada değişen tüketici ihtiyaçları için en yüksek seviyede karşılayacak ürün gamına sahibiz.”

İlginizi Çekebilir

Daikin dijital fabrikalar kurmaya başlıyor!

Daikin dijital fabrikalar kurmaya başlıyor!

İklimlendirme sektörünün mucit markası Daikin, Amerika’daki faaliyetlerini tek bir merkezde toplayarak, dünyanın 6’ncı büyük üretim …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir