Anasayfa / GÜNDEM / Engelli Vatandaşlara İnsan Engeli…
Engelli Vatandaşlara İnsan Engeli...

Engelli Vatandaşlara İnsan Engeli…

Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için şehirlerde pek çok proje hayata geçiriliyor. Cadde, bulvar ve meydanların engellilere yönelik düzenlenmesi için sarı iz yollarından rampa düzenlemelerine kadar bir alanda çalışma yürütülüyor.

Görme engelli vatandaşların cadde ve sokakta zorlanmadan yürümeleri için yapılan sarı iz yolları uygunsuz park edilen araçlar nedeniyle kullanılamıyor. Görme engelliler, iz yollarını kullanamadıkları gibi araçlar nedeniyle zor anlar yaşıyor.

Görme engellilerin kullanması gereken iz yollarındaki araç işgalleri görenleri hayrete düşürüyor. Ambulanstan polis araçlarına, özel otomobillerden kamyonlara ve hatta engelli otomobiline kadar pek çok aracın üzerine park ettiği iz yollarını kullanmakta zorluk çeken görme engelliler, sürücülerden bu konuda duyarlılık bekliyor.

Sarı iz yollarının üzerine araç park edilmemesini isteyen yetkililer, vatandaşları saygılı olunması konusunda uyarıyor.

İlginizi Çekebilir

Kleemann Engelli Asansörleri Üretti

Türkiye’de yaklaşık 8,5 milyon engelli bulunuyor. Bu insanlar nüfusun %12’sini oluşturuyor. Ancak ne yazık ki gerçekleştirilen birçok inşaat projesi ve yapılan planlamalar onlar düşünülmeden hayata geçiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir