Anasayfa / GÜNDEM / Filli Boya'dan Bu Yazın Favori Renkleri
Filli Boya'dan Bu Yazın Favori Renkleri

Filli Boya'dan Bu Yazın Favori Renkleri

Alanında iki önemli isim, Derin Sarıyer ve Ümit Ünal ile Coloration 2015-2016 Renk Koleksiyonu’nu hazırlayan Filli Boya, yazlıklarınızı gelecek yılın renkleriyle şimdiden boyamanızı sağlıyor. Ümit Ünal’ın 17 yıldır ülkemizi temsil ettiği, Dünya’da renk trendlerini 2 yıl önceden belirleyen uluslararası renk komisyonu Intercolor (ICC) ile birlikte belirlenen bu renkler, geleceğin renkleri niteliği taşıyor.

Yaza Kozmik Dokunuş

Yazın en güzel yanı dünyanın evrene açılan kapısı olan gökyüzünü en net şekilde görebilmemizdir. Yıldızlarla dolu gökyüzünden esinlenilen bu ışıklı, canlı tonlar bize rehberlik ediyor. Ümit Ünal seçtiği renkler ile ilgili: “Yazlık mekanlar bizim için denize veya güneye bakan salonlar, balkonlar, hatta sokaklardır. Işık alan odalar, canlı, parlak Kozmik renklerle tamamlıyor birbirini. Özellikle Pembe buğu, gri mavi, kuvarz, ay taşı, kadet mavi bu yazın favori renkleri.” Yorumunda bulundu.

Panoptik Bir Resim

Yazlık mekanlarda yaşam alanlarımızı tanımlamak dış cepheyle başlıyor. Düşündüğümüzde özellikler, nitelikler, ilk etkisini dış görünümleriyle ifade ediyor sokaklarda, teraslarda, balkonlarda… Bizleri yazlık mekanlara çeken bu olağan üstü durum, Panoptik renkler ile yeniden şekilleniyor, yaşam alanlarımız şehrin tabloları haline geliyor.

Panoptik renkler özelinde Derin Sarıyer ise; “Hayatın merkezi, nefes alıyor oluşumuzun kaynağı hem fiziksel hem de soyut anlamda Güneş’tir. Çok şey anlatır Güneş. Neşe, sevinç, iyimserlik ve canlılığı simgeler. Filli Boya’nın yeni renk kataloğu yazı derinlikli ve olumlu sinyaller veren sarı tonları karşılıyor.

Sıcak ayları etkili bir biçimde simgeleyen sarılarla. Coloration renklerinin felsefesinde yer alan, dünyevilikten uzak, kozmik altyapısı olan yaklaşımı belki de en iyi betimleyen bu rengin tonları ile ilgili sunulan alternatifler 2014 yazını bizlere çok güzel anlatıyor. Bu renklere Panoptik bakış açısıyla Terra Rosa ve Indigo renklerini de ekleyebiliriz.” Yorumunda bulundu.

İlginizi Çekebilir

“FİLLİ USTAM” SİSTEMİ İLE GARANTİLİ BOYA HİZMETİ

“FİLLİ USTAM” SİSTEMİ İLE GARANTİLİ BOYA HİZMETİ

Filli Boya, ‘kaliteli ürün kaliteli uygulama’ prensibi ve Filli Boya garantisi kapsamında hayata geçirdiği “Filli …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir