Anasayfa / GÜNDEM / "Kibrit Kutusu Değil Karakol Yapıyoruz"
"Kibrit Kutusu Değil Karakol Yapıyoruz"

"Kibrit Kutusu Değil Karakol Yapıyoruz"

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, karakolların inşaatının devam ettiğini söyledi. Karakol yapmanın iki günlük bir süreç olmadığını vurgulayan Bayraktar, “Kibrit kutusu yapmıyoruz, karakol yapıyoruz.” dedi.
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar, yabancıların taşınmaz edinimlerine yönelik yapılan düzenlemeye ilişkin Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde basın toplantısı düzenledi. Bakan Bayraktar, burada Hakkari’de Geçimli Karakolu’nda düzenlenen terör saldırısında 2’si korucu 8 güvenlik görevlisinin şehit olmasının ardından başlayan karakol tartışmasıyla ilgili soruları cevapladı. Bakan Bayraktar, karakolların yapılması konusunda geri adım atmanın söz konusu olmadığını, inşaatların sürdüğünü, fakat bir takım aksamaların olduğunun altını çizdi. Bayraktar, “Bu inşaatlar yürüyor, ama sizin de bildiğiniz gibi bir takım aksamalar var. Bu 90 yıllık bir süreç, 2008’de biz bu süreci TOKİ işbirliğiyle götürmeye başladık. TOKİ olarak Milli Savunma Bakanlığı’ndan 44, Jandarma Genel Komutanlığı’ndan 118 karakolun yani toplam 162 karakolun yapılması için işlemler başlatıldı. Bunlardan 98’i bitirilip teslim edildi.” şeklinde konuştu.
 
Yapılan 98 karakolun saldırılamayacak kadar güvenli olduğunu ve bu yüzden saldırılan yerlerin bu karakollar olmadığının altını çizen Bakan Bayraktar, kendisine işini yapmadığı için dava açan CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce‘ye cevap olarak da terör meselesinin 74 buçuk milyonun milli meselesi olduğunu hatırlattı. “Bizim içimiz kan ağlarken bu meseleyi bu şekilde değerlendirmek üzücü.” ifadesini kullanan Bayraktar, “Yapılan çalışmalar ve iş gücü ortada, fazla bir şey söylemeye gerek yok.” ifadelerini kullandı.
 
8 Ağustos 2012 14:24

 

İlginizi Çekebilir

TOKİ Yeni Proje Hazırlığı Yapıyor!

TOKİ Yeni Proje Hazırlığı Yapıyor!

17 Ağustos günü askıya çıkarılan imar planına göre, Küçükçekmece Halkalı’daki yaklaşık 1 milyon metrekarelik arazinin …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir