Anasayfa / GÜNDEM / Olimpiyat Mekanları Görücüye Çıktı !!!
Olimpiyat Mekanları Görücüye Çıktı !!!

Olimpiyat Mekanları Görücüye Çıktı !!!

 

2020 Olimpiyat oyunlarını ısrarla istediklerini belirten olimpiyat komitise bu kapsamda çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak resmi facebook adresinden görsel bilgiler paylaşan komite, görsellerde İstanbul’daki mevcut spor alanları olan TT Arena, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu, Olimpiyat Stadyumu, Ülker Arena, Apdi İpekçi Spor Salonu, Ataköy Sinan Erdem Spor Salonu yanı sıra yenilenmesi planlanan İnönü Stadyumu, yapılması planlanan yeni tesisleri tanıtıyor. 
 
Olimpiyat Mekanları Görücüye Çıktı !!!-img0
 
Hazırlanan master plan kapsamında İstanbul, Olimpik Şehir Bölgesi, Sahil Bölgesi, Boğaziçi Bölgesi, Orman Bölgesi ve Bağımsız spor tesisleri olmak üzere 5 alana ayrılmış.
 
Olimpiyat Mekanları Görücüye Çıktı !!!-img1
 
Yeni yapılması planlananlar arasında Haydarpaşa Tren Garı’nın hemen yakınındaki, denize hakim konumuyla dikkat çeken Boğaziçi Stadyumu, Olimpiyat Köyü, Olimpik Basketbol Merkezi, Esenler Golf Kulübü, Ulusal Binicilik Merkezi, Olimpik Veledrom ve Belgrad Ormanı’na yapılacak Belgrad Ormanı Bisiklet Parkuru, Olimpik Durgunsu Stadyumu ve Ulusal Atıcılık Merkezi dikkat çekiyor.

İlginizi Çekebilir

Lionel Messi "İstanbul" Dedi!!!

Lionel Messi "İstanbul" Dedi!!!

2020 Olimpiyat oyunları için Cumartesi günü Arjantin'de yapılacak oylama heyecanla bekleniyor. İstanbul önemli bir destek aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir