Anasayfa / GÜNDEM / Rezidans Dairelerin Farkı Nedir?
Rezidans Dairelerin Farkı Nedir?

Rezidans Dairelerin Farkı Nedir?

Artık neredeyse her lüks projenin rezidans adı altında satışa sunulması, rezidansın gerçek anlamını sorgulatır hale getirdi. Otel konseptinden ilham alınarak hayata geçirilen bu yapılar konut sahibi olmak isteyen birçok kişinin tercihi oluyor.

Rezidans ne demek? Ne gibi ayrıcalıkları var? 200 bin liraya rezidans almak mümkün mü? Bu ve benzer sorulara açıklık getirelim:

Residence/Rezidans Nedir?

iç1

Orijinalinde İngilizce residence olan ve Türkçe’de oturma, konut, ev, ikametgah, mesken, ikamet gibi anlamlara gelen rezidansa dönüşen bu konut tipi, içinde oturanlara çeşitli hizmetler sunan, sosyal imkan ve güvenlik gibi olanaklar sağlayan, yüksek teknolojiye sahip lüks bir konut tipidir.

Rezidansın Diğer Konut Tiplerinden Farkı Nedir?

iç2

Ultra lüks boyutlara ulaşabilen rezidans konutlar, sahiplerine sunduğu birçok ayrıcalık ile diğer konut türlerinden ayrılırlar. Birkaçından bahsedecek olursak;

1. Rezidanslar genellikle amerikan mutfak (salon içi mutfak) olarak inşa edilir ve ankastre (beyaz eşya) ile teslim edilir.

2. Rezidanslarda evde ihtiyaç duyulabilecek tüm tesisat ve donanım tamamlanmış olarak oturuma hazır bir şekilde teslim gerçekleştirilir. Bunların içerisinde kablolu televizyon ve uydu TV, direkt telefon, kasa, ütü odası, İnternet bağlantısı, klima, doğalgaz donanımı gibi ayrıcalıklar yer alır.

3. Rezidans konut tipinde ev sahibinin hayatını kolaylaştıracak birçok hizmet sunulur.

Rezidansta Hangi Hizmetler Verilir?

iç3

Konut sahiplerinin hayatını kolaylaştıracak olanaklara sahip olan rezidanslardaki lüks yalnızca donanımla sınırlı kalmaz, verilen hizmetle de farkını ortaya koyar. Rezidanslarda verilen hizmetleri sıralayacak olursak:

1. Resepsiyon ve sekreterlik,
2. Daire temizliği, bakım ve onarımı,
3. Çamaşırhane ve kuru temizleme,
4. Gerektiğinde garson servisi,
5. Vale
6. Alışveriş servisi

Rezidansları Kimler Tercih Eder?

iç4

Sahibine çeşitli ayrıcalıklar sunan bu konut tipi yüksek gelir grubuna hitap etmektedir. Geliri belli bir seviyenin üzerinde olan herkesin sahip olabileceği rezidans daireleri daha çok yabancılar, bekarlar, yeni evliler, sanatçılar ve iş adamları tercih etmektedir.

Gülay Odabaşı/Emlakguncel.com

İlginizi Çekebilir

Babacan Premium 2. Etap’ta Ön Talep Toplanmaya Başladı

Babacan Premium 2. Etap’ta Ön Talep Toplanmaya Başladı

Yerli ve yabancı yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşan ‘Babacan Premium’da 2. etap satışları için ön talep …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir