Anasayfa / GÜNDEM / Torun Tower DenizBank’ın Merkezi Oluyor
Torun Tower DenizBank’ın Merkezi Oluyor

Torun Tower DenizBank’ın Merkezi Oluyor

 

Lokasyonu, mimarisi ve A Plus olma özelliğiyle ofis anlayışına farklı bir bakış açısı getiren Torun Tower’daki bu kiralama, Türkiye’deki en büyük ofis kiralaması oldu.

Torunlar GYO’nun, iş dünyasının merkezi Esentepe’de hayata geçirdiği, 39 kat ve kapalı alanı 106.000 m2den oluşan Torun Tower ofis projesi, Denizbank’ın yeni adresi olacak. 6 Şubat 2014, Perşembe günü gerçekleştirilen imza törenine, Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş ile banka yetkilileri katıldı. Türkiye’nin en büyük m2lik ofis kiralamasına imza atılan sözleşme kapsamında, 4 katı Torunlar’ın kullanımına bırakılan binanın geri kalan kısmı DenizBank’ın 8 ayrı binadaki faaliyetlerini 10 yıllık süreyle tek bir çatı altında toplayacak.

Kiralamaya ilişkin görüşlerini dile getiren Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun; “Torun Tower’ı mimari estetik ve fonksiyonelliğiyle, A sınıfı ofis standartlarının ötesine geçen özellikleriyle iş dünyasına yakışır bir proje olarak tasarladık ve hayata geçirdik. Bugün imzalarını attığımız kira sözleşmesi şirketimiz ve gayrimenkul sektörü açısından farklı kazanımları beraberinde getiren bir başarının göstergesidir. Bu anlaşma ticari gayrimenkul alanında gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük ofis kiralamasıdır. Bu anlamlı işbirliğinin öncelikle 75 yılı aşkın Torunlar deneyimi ile Türk bankacılık sektörünün en önemli finans kurumları arasında yer alan DenizBank ve çalışanlarına, ülkemize ve bizlere hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş projenin kendisini de çok heyecanlandırdığını belirttiği konuşmasına şöyle devam etti; “Kuruluşumuzdan bu yana Esentepe’de bulunan Genel Müdürlük binamızın hemen karşısında, Türkiye’nin en prestijli ofis yaşam alanlarından birisini sunan Torun Tower’a taşınmamız hepimiz için yeni bir başlangıç. İstanbul’un harikulade şehir siluetine hâkim olan yeni binamız, markamızın kurumsal gücüne de katkı sağlayacak. Torun Tower projesi kapsamında Türkiye’nin en büyük ofis kiralamasını hayata geçirmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Her iki kurumu aynı binada bir araya getiren bu değerli anlaşmanın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

toruntower_gorsel_denizbank_imzatoreni_6subat2014 (2)

İnşaatı Aralık 2011’de başlayan ve 2014 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanması planlanan Torun Tower ofis katları yönetimi DenizBank tarafından gerçekleştirilecek.

15 dönüm arazi üzerine kurulan Torun Tower, 66.000 metrekarelik ofis alanı ile 39 kattan oluşuyor. 100 metrekareden 1.700 metrekareye kadar uzanan bir çeşitlilikte bulunan ofis alanları, A sınıfı standartların üzerindeki özellikleriyle iş dünyasına saygınlık, güven ve verimlilik kriterleri kazandırıyor. Gayrettepe metro istasyonuna bağlantısı olan Torun Tower’da kulede ve podyum katlarında bulunan birimler olmak üzere iki farklı ofis tipi bulunuyor. Projedeki kule tipi ofis katı ortalama 1.700 metrekare alanıyla, İstanbul’un en büyük kiralanabilir kule ofis katı olacak. . Projenin en temel özelliklerinden biri ise yüksek verimliliğe sahip, gün ışığı alan, kullanım kaybı yaratmayan ve çalışan memnuniyetini artıracağı planlanan Podyum katlardaki ofisler.

Lokasyonu, konsepti ve tasarımı ile prestijli bir ofis yaşamı sunan Torun Tower projesinde toplantı salonları, auditorium, restaurant ve cafeler gibi sosyal donatılar bir arada bulunuyor. Zaman verimliliği hedeflenerek, sadece ofis kullanıcılarının faydalanabileceği bu sosyal alanlar sayesinde bina dışına çıkmadan günlük ihtiyaçlar karşılanabilecek.

İlginizi Çekebilir

Torun Tower'da 210 Milyon Dolarlık Rant İddiası

Torun Tower'da 210 Milyon Dolarlık Rant İddiası

Torunlar GYO'nun Türkiye'nin en değerli caddesinde inşa ettiği Torun Tower'da rant sağladığı iddiası gündeme geldi...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir